משפחת בר-עם

מי אנחנו
רוני ערן עברי ורפאלה בר-עם

רוני בארי וערן בר-עם הכירו לפני 6 שנים בזמן שהיו סטודנטים לקולנוע במחלקה לקולנוע של מכללת ספיר. הם הכירו על צילומים של סט בהם רוני היתה מפיקה בפועל וערן מנהל הפקה. יחד הם יצרו את סרטי הגמר שלהם, והשאר הוא היסטוריה :)

 

ערן, במאי ועורך, עבד עד לא מזמן בתל אביב באחד מאולפני הפוסט הגדולים בארץ, שם היה סגן המנהל הטכני והיה אחראי על 4 סניפים של אולפני פוסט פרודקשיין.
ערן חלם להביא אולפני פוסט פרודקשיין לדרום ולהביא את התעשייה לדרום. והחל ללוות פרוייקט אדיר של הקמת אולפני פוסט פה בשער הנגב. היום כדי לא לסוע עד לתל אביב הוא עובד באמדוקס שדרות בתור בודק תוכנה.

 

רוני לאחר שהפיקה כמה פסטיבלי קולנוע, יצאה לדרך עצמאית והקימה משרד קריאייטיב ודיגיטל לעסקים קטנים. כיום לאחר 5 שנים, המשרד מעסיק 3 עובדים, 2 פרילאנסרים ומנהל מעל 60 לקוחות דיגיטל. רוני עובדת על כתיבת הפיצ'ר הראשון שלה ותוך כדי עובדת בהתנדבות על הפקת פסטיבל קולנוע בינלאומי שנקרא קינו קברט.
 

רוני וערן עברו לכפר כחלק מהחזון שלהם לתמוך בפריפריה, לחזק את האזור, לחיות בקהילה תומכת ויוצרת ולהנות מהחיים :) כיום הם יוצרים סרטים קצרים ומצפים להולדת בנם הראשון.
 

רוני וערן הם מהמקימים של תא הקינו הישראלי. קינו היא תנועת קולנוע שקיימת בעולם משנת 99׳ (הוקמה במונטריאול, קנדה). במטרה להפגיש יוצרי קולנוע מכל העולם ליצור יחד.
כיום כבר יש תאים ביותר מ-60 ערים בעולם, בכל 6 היבשות. כל תא עושה פעם בשנה את אירוע השיא - הקברט - שבוע שלם שבו מקימים מעבדה ליצירת סרטים עם אנשים מכל העולם.
התא הישראלי עובד במתכונת של מפגשים פעם בחודש, במפגשים מקרינים את הסרטים שיצרנו במסגרת הקינו, מעלים רעיונות לסרטים חדשים, ומוצאים פרטנרים להפקה הבאה.

כל שנה הם מפיקים את פסטיבל הקינו קברט: 50 יוצרי קולנוע מכל העולם ו-50 מישראל ישתתפו במעבדת סרטים קצרים במשך שבוע שלם בו משתלטים על בניין והופכים אותו למעבדת קולנוע. הבנין הופך למשך שבוע שלם לבית עבור 100 יוצרים מהארץ ומחו״ל -שחקנים, במאים, צלמים, עורכים, מפיקים, תאורנים, אנשי סאונד, כולם מתקבצים בבניין, חיים, נושמים, אוכלים, עורכים ומייצרים בו סרטים, ובערבים מקרינים לקהל הרחב ברחבי העיר את התוצר.

 

העבודות שלנו

לאתר העסק של רוני - Bloop

 

לאתר ה kino הישראלי

 

סרט הגמר של ערן - "אנשי המעבר"

 

אנשי המעבר

29 דקות / 2011 / עלילתי / עברית / כתוביות עברית, אנגלית

 

בימוי ותסריט: ערן בר-עם

הפקה: רוני בארי

צילום: פזית דנק

עריכה: אורי אושה, עדי ועקנין

עיצוב פסקול ומוזיקה מקורית: זמר אלטיזר ואמיר ניר

משחק: יכאל מושונוב, אבי פניני

חונכות: בימוי: אורי סיוון, אורנה לוי, עריכה: לב גולצר, תסריט: סמיון וינוקור
 

בן, בחור צעיר מטייל על שביל ישראל בחיפוש אחרי אגם מסתורי. בדרכו פוגש בן את אברם, איש צבא לשעבר המתבודד בבקתה לא רחוק מהשביל. אברם הוא "מלאך שביל", הדואג לעוברים ושבים. אברם מסמן את השביל בעזרת פסליו, על מנת שהמטיילים יוכלו למצוא את דרכם בקלות. הוא עוזר לבן למצוא את דרכו אך לא לפני שהוא נעזר בו לשחזר גשר שנהרס בסערה. תוך כדי תהליך בניית הגשר נוצרת בין השניים מערכת יחסים אלטרנטיבית של אב ובן. אברם ששכל בן ובן שעומד לאבד את אביו, מוצאים נחמה זה בזה.

 

 

קרנות: קרן גשר לקולנוע רב תרבותי

פסטיבלים: פסטיבל קולנוע דרום, שדרות 2011, פסטיבל הסרטים באיזמיר, טורקיה 2012, פסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים תל אביב 2013.
עמוד הפייסבוק של הסרט -  
http://on.fb.me/1DyGo7r
עמוד הסרט במכללת ספיר-  http://bit.ly/1DyGrQD
 

 

 

סרט הגמר של רוני - " מלח הארץ" 

מלח הארץ

32 דקות / 2011 / עלילתי / עברית, אנגלית / כתוביות עברית, אנגלית

 

בימוי ותסריט: רוני בארי

הפקה: טל דורות

צילום: מאיר ארד

עריכה: אייל שרייבר, רוני בארי

עיצוב פסקול: רועי גוטמן

מוזיקה מקורית: יניב זיידמן

משחק: עדי ביילסקי-עדני, יעל טל, רודריגו גונזלס, מוטי סבג, ארי דורות

עוזרת במאי: עמית שגיא

חונכות: אורנה לוי 
 

חלומות עולים כסף, לפעמים הכסף הופך להיות החלום

 איריס ודנה נסעו לעבוד בעגלות בארה"ב כדי להרוויח כסף לטיול שלהן בדרום אמריקה  הסרט עוקב אחר היום האחרון שלהן בעבודה.
בן, מנהל החברה הכריזמטי, שמנהל קשר מיני עם איריס, מפתה אותה לא לעזוב בכך שהוא מציע לה קידום למנהלת איזור- הרבה כסף, יותר כוח, ופחות עבודה. 
בן מציב לה מטרה- אם תגיע למחרת לסכום של 2000$ מכירות, הוא יהפוך אותה למנהלת. איריס שנמצאת בצומת דרכים, לא מגלה לדנה על ההצעה, והולכת לנסות להרוויח מחר את הסכום . לפנינו נגלה עולם שבוחן את גבולות המוסר, חברות, תאווה והסתאבות.

 

 

קרנות: קרן סנונית - הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו

 

פרסים: 
פרס הצילום, פסטיבל קולנוע דרום, שדרות, ישראל 2011

מנימוקיי השופטים:  "אתגר הצילום בסרט הוא שמירה על המקום הריאלי, המקום שבו מדובר דבר שנעשה באמצעות הפריים, המידות והבחירה של הקלוז-אפ. למרות שאמריקה מופיעה רק בשלושה מקומות, הבחירות הצילומיות הן אלה שבונות עבורנו את תחושת אמריקה. במובן מסויים זהו סרט אנטי אמריקני של המקום הריאלי(שלא בהישג ידו של הבמאי להיות בו) באמצעות המדומיין שהוא כופה על הצופה. עבודת המצלמה היא בשירות התסריט והמשחק המצויינים! עבודת המצלמה מדוייקת לכל אורך הסרט ומתרגמת את מערכת היחסים של הבנות, המאוד מתוחכמת ומסובכת, בגוף ובחלל."

 

פרס התסריט, פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי תל-אביב 2012

מנימוקיי השופטים: "מלח הארץ מראה גיבורה במצב של הידרדרות מוסרית המצליחה לגעת בלב הצופה גם כאשר נחשף לצדדים האפלים המתגלים בדמותה. תסריט בוגר ומלוטש היטב המלמד אותנו כמה דברים על טבע האדם והניסיון לגעת בחלום האמריקאי גם כאשר מחיר ההקרבה גדול מנשוא."

 

פרס הצילום, פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי פיסק, הרפובליקה של צ'כיה 2012

פרס השחקנית, Cine@Art, קפריסין 2012

 

פסטיבלים: פסטיבל הקולנוע ירושלים 2011, פסטיבל לסרטי קצרים קלרמונט-פראנד, צרפת 2012, פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי תל אביב 2012, פסטיבל אגילר דה קמפו, ספרד 2012, פסטיבל הסרטים אורלנדו, ארה"ב, 2012, פסטיבל לסרטי נשים לוס אנג'לס, ארה"ב 2012, אינדינגב, מצפה גבולות 2012, פסטיבל הנשים הבינלאומי 2014.

לעמוד הסרט
http://bit.ly/1DyHFv6

לעמוד הוימאו של רוניhttp://bit.ly/1QwgZ7b

 

 

סרט קצר של רוני וערן -Honeymooners

צרו קשר
איפה תמצאו אותנו
שלחו לנו מייל

קיבוץ ברור חיל 
ד.נ חוף אשקלון

kfar.kolnoa.darom@gmail.com


 

חפשו אותנו בפייסבוק
  • Facebook Clean